15 години по-късно 9 от Виола покориха "Сан Сиро" срещу Интер (видео+галерия)

Отборът на Фиорентина постигна много важна победа с 1:0 като гост на "Сан Сиро" срещу Интер. Единственото попадение отбеляза резервата Мохамед Салах в 56-ата минута. Така "виолетовите" постигнаха първа победа от 2000 г. в Серия "А" срещу "нерадзурите" в Милано. За последно това направи големият тим начело с Габриел Батистута и Мануел Руи Коща през 2000 г., когато Ла Виола разгроми "черно-сините" с 4:0. Интересното е, че днес момчетата на Винченцо Монтела завършиха срещата с девет човека, въпреки липсата на червени картони. Причината затова е, че Ненад Томович (83) и Стефан Савич (85) напуснаха на носилки, а вече бяха извършени трите смени. Въпреки това и шестте минути продължение Интер записа 8 загуба и остана на осмо място с 35 точки.

Фиорентина покори "Сан Сиро" срещу Интер след 15 години Фиорентина вече има 42 точки и осми пореден мач не познава поражението в първенството (б.а пет победи и три равенства), а освен това в тима цари ентусиазъм преди мачовете за полуфинала за Купата на Италия с Ювентус и осминафиналите за Лига Европа с Рома. Играчите на Монтела вече дори напълно основателно могат да мечтаят и за класиране в Шампионската лига, тъй като третият Наполи е на три точки преди гостуването на Торино.

Фиорентина покори "Сан Сиро" срещу Интер след 15 години През седмицата двата отбора се класираха напред в Лига Европе след победи съответно на Интер над Селтик и на Фиорентина над Тотнъм. През първата част най-добрата възможност бе пред Фреди Гуарин, който с бомбен шут нацели дясната греда на Нето. В края на първата част Кума ел Бабакар се контузи и на негово място влезе Салах.

Новото попълнение на "виолетовите" за пореден път се превърна в герой, след като в 55-ата минута се възползва от грешка в защитата на домакините и вкара топката във вратата на Самир Ханданович. Попадението е негово трето от четири мача на Апенините и общо четвърто от шест мача на тима от "Артемио Франки".

Голмайсторът на първенството Мауро Икарди пропусна да изравни, а след това същото стори и резервата Родриго Паласио. Именно след единоборство между аржентинеца и Томович в 82-ата минута, последният напусна на носилка заради удар в главата. Гостите вече бяха извършили своите смени. Две минути по-късно и Томович получи мускулна травма и също напусна терена.

Оставащите над 10 минути общо с шестминутното продължение Интер не успя да стигне до равенството и спря серията си от три поредни победи в Калчото. Гостите пък след десет поредни мача с допуснати голове, най-после записаха "суха" мрежа в Серия "А". Фиорентина също така прекъсна серията си от 12 поредни загуби на "Сан Сиро" срещу 18-кратните шампиони на Италия.