Бербатов и компания не позволиха на ПСЖ да стъпи на върха (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Монако не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 27-ия кръг на Лига 1 и така дербито завърши 0:0. Димитър Бербатов бе резерва за монегаските, но се появи в игра в средата на второто полувреме. Гостите от Париж трябва да съжаляват повече за равенството, тъй като играчите на Лоран Блан имаха по-чистите положения за гол.

През първата част гостите от Париж имаха повече ситуации за попадение, но на два пъти Единсон Кавани и веднъж Есекиел Лавеци пропуснаха от чисти позиции. Монако пък почти не застраши вратата на Салваторе Сиригу и действаше предимно в отбрана.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено много и ПСЖ продължи да е по-настоятелният тим. Така в 62-ата минута дойде най-чистото положение пред вратата на Даниел Субашич. Марко Верати изведе на отлична позиция Хавиер Пасторе, но прехвърлящият удар на аржентинеца мина покрай гредата. Четири минути по-късно Бербатов се появи в игра на мястото на Антони Мартиал, но българинът не успя да помогне особено много за активизирането на действията на Монако в предни позиции.

По този начин Пари Сен Жермен пропусна отлична възможност да се изкачи на върха в класирането след вчерашната загуба на Лион от Лил. С днешното равенство ПСЖ остава на една точка зад "хлапетата". Парижани за с 53, докато Лион е с 54. Монако пък заема четвърто място с актив от 44, но и мач по-малко от останалите тимве в Лига 1.

Повторение на днешния мач ще има след само три дни, тъй като двата тима се изправят един срещу друг в четвъртфинален двубой за Купата на Франция. Срещата този път обаче ще бъде на "Парк де Пренс" в Париж.