Бас Дост остави другите да се навкарат и после дръпна спусъка (видео)

Вердер (Бремен) и Волфсбург сложиха край на 23-ия кръг в Бундеслигата с паметен спектакъл, спечелен от гостите с 5:3. "Вълците" губеха с 2:3 след първото полувреме, но в началото на втората част на сцената излезе Бас Дост и тимът му обърна резултата в своя полза. Успехът запази разликата от 8 точки между Волфсбург и лидера Байерн (Мюнхен), докато за бременци това е първа загуба за пролетта.

Двата най-добре представящи се отбора през изминалия месец в Германия стартираха ударно и до 29-ата минута вече си бяха разменили пет попадения, като домакините повеждаха на три пъти. В 9-ата минута Златко Юнузович се възползва от отличен пас на Левин Йозтунали и вкара за 1:0. В ответната атака обаче Даниел Калигиури беше точен за 1:1. Шест минути по-късно Йозтунали направи ново ключово подаване и Франко ди Санто матира Диего Беналио за 2:1. И сега отговорът на гостите беше светкавичен, като този път се разписа младият Максимилиан Арнолд. Вердер отново излезе напред, след като в 29-ата минута далечен шут се отклони в крака на Виейриня и попадна в мрежата. Попадението беше записано като автогол на португалеца.

Второто полувреме започна като първото, само че головете влизаха единствено във вратата на домакините. В рамките на три минути Бас Дост напомни за себе си с две попадения след пасове на Кевин де Бройне, а след това холандецът асистира на Калигиури за 3:5. И всичко това само до 53-ата минута. Дейно "участие" в погрома изигра и новият централен защитник на бременци Яник Вестергор, който носи вина за поне три от попаденията. Този удар за осем минути изпрати играчите на Вердер в нокдаун, от който те така и не успяха да се съвземат и до края срещата се доиграваше.

Бас Дост вече има 11 гола в шест срещи в Бундеслигата тази пролет, а като цяло е реализирал повече попадения от мачовете, в които е играл - 13 в 12 двубоя. Де Бройне пък е напът да постави нов рекорд по асистенции в рамките на един сезон. До момента белгиецът е подал за 15 от головете на Волфсбург и му трябват само четири асистенции, за да запише името си в историята на германското първенство.

Сега и двата отбора бързо трябва да се настроят на вълна "Купа на Германия", където в сряда им предстоят гостувания в осминафиналите. Волфсбург ще се изправи срещу набиращия скорост РазенБалшпорт (Лайпциг), а Вердер ще спори с третодивизионния Арминия (Билефелд).