Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Монпелие обърна Ница

Отборът на Монпелие победи с 2:1 Ница в мач от 27-ия кръг на Лига 1. Южняците обърнаха "орлетата", след като губеха с 0:1 след гол от дузпа на Ерик Ботеак, отсъдена за фаул на Матийо Деплан срещу Никлас Хулт. Малко преди почивката обаче Брайън Дабо изравни, след като бе оставен от защитата на съперника да стреля от малкото наказателно поле. В средата на втората част пък голмайсторът на Монпелие Лукас Бариос донесе победата на тима си след двойно подаване със Сюлейман Камара.

По този начин домакините се доближиха само на точка от четвъртия Сент Етиен. Южняците са с 42 на шеста позиция. Ница пък остава с 34 на и за момента се намира на 13-о място.