Аякс нанесе първо поражение на ПСВ като домакин в дербито на Холандия

Аякс победи с 3:1 като гост ПСВ Айндховен в дербито на 25-ия кръг в холандското първенство. Рикардо Кишна в 30-ата минута изведе гостите от Амстердам напред в резултата, а удар от фаул на Ласе Шьоне в 73-ата минута срещна гредата на вратата на ПСВ. Само три минути по-късно Лук де Йонг изравни с удар отблизо, но Шьоне стреля точно и отново даде аванс за Аякс в 83-ата минута.

В добавеното време Анвар Ел-Гази с нов силен удар от дистанция оформи победата с 3:1 в полза на Аякс. Гостите от Амстердам са на второ място във временното класиране в Ередивизи с актив от 53 точки. ПСВ Айндховен допусна първо поражение пред собствена публика през шампионата, но е лидер с 11 точки пред големия си съперник.