Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Арсенал не изпуска третото място с бой над Евертън (видео)

Тимът на Арсенал не допусна изненада и грешна стъпка в битката за челните места в класирането на Висшата лига и след успех с 2:0 над Евертън на своя "Емиратс" се върна на третото място в таблицата, от което бе изместен вчера след успеха на Манчестър Юнайтед. Възпитаниците на Арсен Венгер стигнаха до успеха след голове на Оливие Жиру и Томаш Росицки, паднали в края на двете полувремена на сблъсъка с "карамелите".

Оливие Жиру получи доверието на своя мениджър въпреки сериозните си пропуски в мача с Монако в сряда и се отблагодари на специалиста с гол. Таранът бе точен след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на госстите в 39-ата минута. Попадението бе четвърто в последните четири мача на Жиру с екипа на Арсенал.

След това пък Росицки успокои домакините минута преди края на редовното време, оформяйки крайното 2:0 за "артилеристите". Чехът, който се появи като резерва в състава на Арсен Венгер, спря устрема на гостите към изравнително попадение, след като негов удар се отклони в тялото на защитник на Евертън и изненада Тим Хауърд. Преди това попадение на Росицки, гостите имаха сериозни положения за изравнителен гол, като най-чистото от тях се откри пред Ромелу Лукаку, който се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Давид Оспина.

Победата е трета поредна за Арсенал във Висшата лига и носи малко повече успокоение в състава на лондончани след тежкото поражение от Монако в Шампионската лига през седмицата. С нея тимът събра 51 точки и се доближи само на четири от втория в класирането Манчестър Сити. Евертън пък се свлича все по-надолу в класирането и все по-близо до опасната зона по отношение на точковия си актив, след като със само две спечелени точки от последните четири мача, вече е на шест над 18-ия Бърнли.