Нов празник на "Борусия Парк"

Борусия (Мьонхенгладбах) си върна аванса от 4 точки пред Байер (Леверкузен) в борбата за третото място в Бундеслигата след очакван домакински успех с 2:0 над Падерборн 07. Пред 53 000 зрители на "Борусия Парк" точни бяха Фабиан Джонсън в 18-ата минута и резервата Патрик Херман в 81-ата минута. Наставникът Лусиен Фавре направи няколко смени след тежкия мач със Севиля от Лига Европа в четвъртък и получилите шанс футболисти не го разочароваха. Много силно се представи Ибрахима Траоре, който обаче не успя да реализира.

Падерборн 07 имаше желание да се противопостави, но нямаше възможности за това. Гостите можеха и да объркат сметките, ако във втората минута Албан Меха не беше пропуснал с глава от няколко метра.

След това Борусия наложи предимство в играта и в 18-ата минута поведе. Тогава удар на американския национал Джонсън се отклони в тялото на играч на съперника и влетя в мрежата на безпомощния Лукас Крузе. Макар да доминираше, Борусия удвои преднината си чак девет минути преди края след изстрел с левия крак на Херман. След това той удари и греда, пропускайки да направи победата още по-изразителна.

В сряда съставът от Мьонхенгладбах подновява борбата и в турнира за Купата на Германия, където му предстои гостуване на Кикерс Офенбах в двубой от осминафиналите.

След добрия есенен полусезон сега Падерборн 07 стремително се е запътил към завръщане във Втора Бундеслига, тъй като е на 16-о място с най-лошата голова разлика от всички 18 отбора.