Дунав 8806 спечели бронза на Купата

Отборът на Дунав 8806 (Русе) спечели бронзовите медали в турнира за Купата на България при жените, който се провежда в Бургас, след като се наложи в малкия финал над Монтана 2003 Със 76:64.

Капитанът на Дунав Зорница Костова бе над всички в този двубой и бе близо до „трипъл-дабъл” – 18 точки, 8 борби и 8 асистенции, Жаклин Златанова и Кристина Сантяго вкараха съответно по 17 и 15 точки, а Цветомира Шаренкапова добави 11 точки.

Даниела Петеа отбеляза 17 точки за Монтана, а Христина Иванова и Карън Дувър завършиха с по 12 и 10 точки.

Първата четвърт премина при постоянна размяна на надмощие, след като в началото баскетболистките на Дунав стояха по-добре на терена и поведоха с осем точки, но след това символичните гости от Монтана се активизираха и стигнаха до равенството 17:17 при малко по-малко от две минути до края на първата четвърт.

До края на първите десет минути Костова и Златанова отново дадоха аванс на русенки, а през втората четвърт момичетата на Георги Божков бяха пълен господар на терена, а добрата им игра в защита и нападение им позволи да се оттеглят на почивката с двуцифрен аванс – 46:32.

В началото на второто полувреме разликата в полза на Дунав достигна до 18 точки, но силна серия на момичетата на Николай Боруков в края на третата част върна интригата в двубоя – 52:63 след 30 минути игра. В заключителната четвърт момичетата от Монтана 2003 дадоха всичко от себе си, за да стигнат до пълен обрат, но опитите им се разбиха в добре организираната защита на Дунав, а в нападение Костова и компания бяха безгрешни и заслужено се поздравиха с крайния успех – 76:64.