Шампионите станаха поредната жертва на Ливърпул в Премиър лийг (видео)

Ливърпул продължи страхотната си серия в Премиър лийг и похода си към топ 4 след успех с 2:1 над шампиона Манчестър Сити на "Анфийлд". Джордан Хендерсън (11') и Филипе Коутиньо (75) вкараха два страхотни гола, с които осигуриха заслужените три точки на мърсисайдци. Между тези две попадения се разписа Един Джеко (25').

Изненадващо Даниел Стъридж и Марио Балотели останаха на резервната скамейка на домакините за началото, като на върха на атаката отново започна Рахим Стърлинг. Деян Ловрен, който пропусна решаващата дузпа срещу Бешикташ, бе титуляр за Ливърпул. Джордан Хендерсън, Лазар Маркович, Адам Лалана и Филипе Коутиньо се завърнаха в стартовия състав на Брендън Роджърс.

Туре Яя, Еляким Мангала, Александър Коларов и Фернандиньо, които пропуснаха двубоя с Барселона през седмицата, започнаха като титуляри за шампионите.

Началото бе изключително динамично, като в осмата минута Лалана пропусна добра възможност да открие, след като бе изведен от Коутиньо, но Харт спаси. Малко след това именно бившият играч на Саутхамптън вкара топката във вратата на гостите от малък ъгъл, но попадението правилно бе отменено заради засада.  Натискът на Ливърпул обаче даде резултат и в 11-ата минута Хендерсън откри резултата след страхотен фалцов удар от около 20-ина метра. Манчестър Сити можеше да изравни почти мигновено, но удар на Серхио Агуеро рикошира в гредата.

В 25-ата минута Един Джеко направи 1:1, след като бе изведен по перфектен начин от Агуеро и стреля в далечния ъгъл.

Десет минути преди края на първата част Маркович намери Лалана в наказателното поле, но ударът на английския национал мина встрани от целта - чудесна възможност за мърсисайдци.

В 45-ата минута и Стърлинг пропусна да изведе отново домакините напред. Той бе изпуснат от отбраната на Сити, но се забави с удара си и в крайна сметка стреля слабо и Харт улови без проблеми.
В самото начало на втората част Агуеро стреля с глава отблизо, но топката премина над напречната греда, а в 52-ата минута Стърлинг направи нов голям пропуск, след като от няколко метра не успя да намери опразнения от Харт ъгъл и ударът му излезе в аут. Малко след това нов гол на Лалана бе отменен заради засада на Шкъртел, който преди това свали топката с глава към своя съотборник.

В 75-ата минута Коутиньо изведе отново Ливърпул напред след страхотен удар от близо 25 метра. Четири минути след това Агуеро изтормози отбраната на мърсисайдци, но ударът му от малък ъгъл премина встрани от далечната греда.

До края Коутиньо и появилият се като резерва Стъридж пропуснаха да направят победата на Ливърпул още по-изразителна.

Мърсисайдци са на пето място във временното класиране с актив от 48 точки. Манчестър Сити е втори с 55 пункта.

"Гражданите" нямат успех на "Анфийлд" от май 2003 година, докато Ливърпул остава непобеден в шампионата през 2015-а година.