Челси надигра Тотнъм и триумфира с първа титла за сезона (видео)

Тимът на Челси надигра Тотнъм с 2:0 и стигна до отличието от турнира "Кепитъл Уан Къп". Възпитаниците на Жозе Моуриньо изиграха перфектен в тактическо отношение мач и с два гола в края на първата и началото на втората част подпечатаха своя успех. Джон Тери откри резултата в 44-ата минута, а Диего Коща с доста късмет и рикошет в тялото на Кайл Уокър в 56-ата оформи крайното 2:0. Това е първото отличие  за Жозе Моуриньо, откакто Специалния се завърна на "Стамфорд Бридж" и общо 21-о за него.

Тотнъм имаше известно преимущество през първата част и Кристиян Ериксен удари гредата зад Чех от пряк свободен удар, докато в две ситуации Хари Кейн стреля слабо в ръцете на стража от добри положения.

Челси обаче нанесе своя удар в края на първата част. Още първият удар във вратата на Юго Лорис се оказа гол за "сините". Капитанът на Джон Тери даде аванс на своя отбор малко преди края на първото полувреме на "Уембли". Бранителят се включи в предни позиции при центриране от фаул и след кратко разбъркване топката се озова в него. Той стреля мигновено, топката рикошира в бранител на Тотнъм и влетя в мрежата на Юго Лорис. Само секунди след гола си Челси можеше да довърши мача с втори гол с втория си точен удар в очертанията на вратата, но този път Лорис спаси.

Въпреки че не успя да го направи в самия край на първото полувреме, Челси удвои аванса си веднага след почивката. Диего Коща удвои аванса на "сините" в мача с доста късметлийско попадение. Ударът на испанския нападател се отклони в крака на бранителя на Тотнъм Кайл Уокър и изненада Юго Лорис, за да удвои аванса на "сините" след пас на Сеск Фабрегас.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:0
1:0 - Тери (44)
2:0 - Коща (56)

ЧЕЛСИ (4-2-3-1): Петер Чех; Бранислав Иванович, Кюрт Зума, Джон Тери, Сесар Аспиликуета; Гари Кейхил Рамиреш, Сеск Фабрегас; Вилиан, Еден Азар; Диего Коща
Мениджър: Жозе Моуриньо
ТОТНЪМ (4-2-3-1): Юго Лорис; Кайл Уокър, Ян Вертонген, Ерик Дайър, Дани Роуз; Набил Бенталеб, Райън Мейсън; Андрош Таунзенд, Кристиян Ериксен, Насер Шадли; Хари Кейн
Мениджър: Маурисио Почетино

СЪДИЯ: Антъни Тейлър