Черните дни за Сент Етиен продължават

Кризата в Сент Етиен продължава и "зелените" вече седем поредни мача в Лига 1 нямат победа. Днес тимът на Кристоф Галтие пропусна до победи Тулуза в мач от 27-ия кръг на френския шампионат и двубоят завърши 1:1. Сент Етиен откри резултата от дузпа секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме, като точен бе Макс-Ален Градел. През втората част домакините играха по-активно и заслужено стигнаха до изравняване. Две минути преди края на мача далечен удар на Жан-Даниел Акпа Акпро прониза Стефан Руфие.

Така Сент Етиен продължава с негативната си серия, като последният успех на "зелените" бе на десети януари като гост на Реймс. Въпреки това тимът продължава да е заема четвърта позиция в класирането с актив от 43 точки. Тулуза пък е в опасната зона с 29.