Левски спечели вечното дерби с ЦСКА с 3:2

Волейболистките на Левски победиха като домакин ЦСКА с 3:2 (31:33, 25:18, 25:17, 24:26, 15:9) в мач от деветнадесетия кръг на женското първенство на България, игран в столичната зала Христо Ботев.

Така Сините записаха седемнадесета победа в първенството, като обаче поради петгеймовия успех дадоха точка на съперничките. Така с една загуба и 50 точки те продължават да са на първото място във временното класиране, един кръг преди края на редовния сезон на шампионата.

Червените пък взеха точка от мача, но отбелязаха девета загуба в първенството. Така с десет победи и 32 точки запазват трета позиция в подреждането на таблицата.

С този успех левскарките записаха четвърта победа над вечния съперник в четирите изиграни мача по между им в редовния сезон. За разлика от другите мачове обаче в тази среща Сините надделяха след трудна битка и пет гейма.

Мачът премина както винаги на висок емоционален градус, с борба до край от двете страни на мрежата. Интригата бе в пълна още в първата част на срещата, в която сред равностойност, напрежението кой ще спечели гейма държа зрителите до последно. В крайна сметка след изпуснати няколко възможности за двете страни, червените се оказаха по-устойчиви на напрежението, като спечелиха гейма с 33:31.

В следващите две части Сините стегнаха редици, като диктуваха играта и убедително затвориха геймовете, а с това поведоха с 2:1. В четвъртата част обаче Червените не се предадоха, като отново се надигнаха и настана равностойност. Отново, както в първата част при поредното равенство 24:24 армейките бяха по-концентрирани и наложиха волята си във важния момент, като спечелиха гейма и изравниха играта 2:2.

В петата решителна част сервисът на синята състезателка Виктория Григорова се оказа решаващ, като след него съотборничките й направиха четири поредни точки и поведоха с 6:2. С този първоначален аванс левскарките устояха на атаките на Червените, запазиха разликата докрай  и затвориха мача в своя полза, като се наложиха с 3:2.