Венци Христов титуляр при грешна стъпка на Риека

Българският национал Венцислав Христов изигра първия си амч като титуляр за Риека, но не можа да помогне на тима от "Кантрида" да победи гостуващия Славен Белупо. мачът завърши 1:1 и по този начин Риека изостана на цели 11 точки от водача в хърватското първенство Динамо (Загреб), който с лекота победи ФК Сплит с 2:0.

Риека беше по-добрият отбор, но футболистите на старши треньора Матиаш Кек направи много пропуски. В 31-ата минута те се оказаха догонващи след попадение на Иван Парлов за гостите от Копривница, но в ответната атака Алекс Фернандес изравни.

След почивката Риека пропиля някокло възможности да стигне до трите точки. Венци Христов игра до 53-ата минута, когато беше сменен от Иванчич.

РИЕКА - СЛАВЕН БЕЛУПО 1:1
0:1 Парлов (31)
1:1 Фернандес (32)