Виктор Генев дебютира с победа в Шотландия

Виктор Генев дебютира с победа в  Шотландия

Виктор Генев направи официален дебют за Сейнт Мирън при победата с 1:0 у дома срещу Хамилтън Академикал в среща от 28-ия кръг на Висшата лига на Шотландия. Българският защитник започна като титуляр за "светците", но беше заменен от Киърън Сейдиър в 46-ата минута. Голът на победата за отбора от Пейсли реализира опитният Стивън Томпсън в 61-ата минута.

След тази победа Сейнт Мирън се намира на предпоследното 11-о място във временното класиране с актив от 21 точки. Мадъруел има също 21 точки, но е с един изигран двубой по-малко.

В друга среща от кръга Дънди без българина Костадин Гаджалов загуби с 0:1 като гост срещу Рос Каунти. ФК Дънди се намира на шеста позиция в класирането с 39 точки.