Нефтохимик разби Монтана и е на финал за Купата

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) стана вторият финалист в турнира за Купата на България при жените, след като тази вечер момичетата на Дечо Коешинов се наложиха над Монтана 2003 с категоричното 90:62.

Драгана Гобелжич беше най-резултатна за победителките с 27 точки, Ивелина Вранчева и Борислава Христова добавиха съответно по 15 и 12 точки, а ВераПеростийска отбеляза 10 точки и овладя 8 борби.

Карен Дувър и Христина Иванова бяха най-резултатни за Монатана, след като отбелязаха съответно по 14 и 13 точки, а Радотина Д. Димитрова приключи с 10 точки.

Първата четвърт премина равностойно, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, а след десет минути игра Нефтохимик имаше крехка преднина – 15:13, но през втория период бургазлийки затегнаха защитата и след силна серия, стигнаха до двуцифрен аванс – 41:31.

Всичко в този двубой приключи в миутите след почивката, когато баскетболистките на Нефтохимик 2010 отново доминираха и продължиха да трупат разлика в своя полза. Преднината на домакините достигна до 21 точки в края на третата част, а в заключителните десет минути двата тима просто изчакаха последния съдийки сигнал, който прозвуча при 90:62 в полза на Нефтохимик 2010.