Крауч влезе в историята (видео)

Нападателят на Стоук Сити Питър Крауч изравни рекорда на легендарния Алън Шиърър за най-много голове с глава в историята на Висшата лига и донесе победата с 1:0 на своя тим при домакинството на Хъл Сити. Високият нападател на "грънчарите" демонстрира невероятна ефективност като резерва и отбеляза с първото си докосване на топката в 71-ата минута, след като замени Маме Бирам Диуф минута по-рано. Попадението, оказало се безценно за успеха на Стоук Сити, е 46-о с глава за Крауч във Висшата лига, което го поставя на първо място в тази класация редом до Шиърър. 34-годишният ветеран има всички шансове да излезе еднолично начело в подреждането по този показател. Формата на Крауч напоследък е отлична като за него това бе четвърти гол в последните му четири срещи.

Стоук Сити пък е загубил само три от последните си 13 мача във Висшата лига и с 39-те точки в актива си е по-близо до борбата за местата в европейските клубни турнири, отколкото до битката за оцеляване. На коренно противоположния полюс са възпитаниците на Стийв Брус, които все още са над опасната зона с 26 точки в своя актив, но продължават да се борят с всички сили да спасят мястото си в елита. "Тигрите" определено могат да бъдат разочаровани от представянето си на "Британия Стейдиъм", след като за 90 минути отправиха само един удар във вратата на Асмир Бегович.