Ходът на Суарес продължава, Барса временно се доближи до върха (видео + галерия)

Отборът на Барселона спечели с 3:1 като гост на Гранада в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион, играна пред 18 113 зрители на "Лос Карменес". След двата си гола в Шампионската лига днес Луис Суарес отбеляза попадение (49), даде асистенция и беше с дейно участие при другия гол на каталунците. Иван Ракитич (25) и Лионел Меси (70) също се разписаха, а за андалусците точен от дузпа в 53-ата минута беше Фран Рико. Барса временно отново е на точка от водача Реал Мадрид.

Гранада - Барса - 1:3 Луис Енрике продължи да залага на несменяемото трио в нападение - Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар. Специалистът направи ротации в защита и средата на терена, като в стартовия състав се появиха Марк Бартра, Жереми Матийо, Чави Ернандес и Иван Ракитич. Хавиер Масчерано получи роля в халфовата линия. Абел Ресино разчиташе на Джон Кордоба в атака, подкрепян по крилата от Лас Бангура и Роберто Ибанес.

Гранада - Барса Срещата започна с тежък сблъсък между Хави Маркес и Даниел Алвеш. Халфът на домакините беше наказан с жълт картон, след като бразилският бек игра с топката. Каталунците изпитваха трудности в организирането на атаката си. Нападенията им бяха бавни и незавършени. Андалусците не играеха толкова прибрано и на моменти пресираха дълбоко.

Гранада - Барса Първият изстрел в актива на "лос блаугранас", облечени днес в резервни екипи, беше факт в деветата минута след неумел опит на Матийо. В 15-ата Суарес получи жълт картон след игра с лакът при борба с Хуан Торес Руис - Кала. В 18-ата страничният рефер вдигна спорна засада на Джон Кордоба при остра контра. Последваха две засади пред другата врата, които бяха отсъдени справедливо. В 23-ата минута Суарес върна на пеналта към Чави, който шутира под напречната греда, но бившият страж на Барса Ойер Оласабал изби.

Гранада - Барса В 25-ата уругвайската "деветка" получи извеждащ пас, опита да стреля диагонално, Кала не можа да изрита топката на повече от метър и свободният Ракитич отблизо реализира на почти празна врата - 0:1. Темпото на игра продължи да е по-бавничко от очакваното. В 36-ата минута Ракитич потърси Меси, аржентинецът овладя и със следващото докосване стреля от въздуха - опасно над гредата.

Гранада - Барса В 37-ата домакините поискаха дузпа след падане в наказателното поле на Лас Бангура. Повторенията показаха, че тъмнокожият нападател симулира контакт с Бартра. В 42-ата момчетата на Ресино развиха хубаво нападение, Маркес стреля фалцово от 20 метра, но Клаудио Браво показа висша класа, спасявайки много точния и коварен изстрел.

Гранада - Барса - 1:3 В 48-ата минута Лас центрира опасно отляво, но Браво се хвърли и улови топката. В следващата минута гостите от "Камп Ноу" удвоиха преднината си. Суарес и Ракитич оформиха двойно подаване и южноамериканецът насочи срещу излезлия вратар и отбеляза за 0:2. В 52-ата реферът Хайме Ластре назначи дузпа за домакините след спорно падане на Лас при контакт с Бартра. Фран Рико стреля безапелационно от бялата точка и успя да накаже чилийския страж, който уцели ъгъла.

Гранада - Барса - 1:3 При следващата атака Ойер изпревари играещия мач номер 100 за Барса Жорди Алба. В 55-ата Неймар получи жълт картон и ще пропусне следващия мач на каталунците (домакинство срещу Райо Валекано). В 65-ата Меси стреля над гредата при добро положение от пряк свободен удар. В 70-ата Суарес се измъкна на косъм от засадата, преодоля вратаря и подаде към свободния Меси, който само насочи в незащитената мрежа за 27-и си гол в Ла Лига. Повторенията зададоха въпрос дали Лео не е в засада, тъй като вратарят беше поизостанал и имаше само един човек между аржентинеца и голлинията. По-скоро засада имаше и третият гол на Барса не е редовен.

Гранада - Барса - 1:3 В 81-ата Неймар овладя топката в наказателното поле, центрира атрактивно, кълбото стигна до Меси, но ударът на аржентинеца в близкия ъгъл не се получи. В 87-ата "лос кулес" изградиха хубава скоростна атака, топката стигна до Меси, той остана сам срещу вратаря и би в него.

Гранада - Барса - 1:3 Следващата среща на Барса е в сряда вечер - реванш от 1/2-финалите за Купата на краля срещу Виляреал, като "жълтите" гостуват утре на Реал Мадрид. Гранада остава на предпоследна позиция в подреждането.