Черно море с нова победа в НБЛ

Носителят на Купата на България – Черно море Порт Варна продължава с доброто си представяне от последните седмици, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 86:76 в двубой от XIX кръг на Националната Баскетболна Лига.

Лени Даниел беше най-резултатен за „морвците” – 23 точки, а Милош Коматина и Милян Пупович добавиха съответно по 21 и 14 точки за победата.

Тихомир Желев и Майкъл Блек бяха най-резултатни за старозагорци, след като отбелязаха съответно по 16 и 13 точки, а Венцислав Петков и Мичъл Картър приключиха с по 10 точки.

След равностойни минути в началото, гостите от Берое упяха да поведат с 13:7 след отлични изяви на Тихомир Желев. Последва тайм-аут за Черно море, а след подновяването на играта домакините коригираха представянето си на терена и това им помогна да стигнат до пълен обрат – 26:24. През втората част „моряците” не позволиха повече изненади и демонстрираха нагледно, че са по-класния от двата състава на терена, което им осигури двуцифрен аванс – 49:37.

През второто полувреме умората от мачовете в турнира за Купата на България определено си каза думата върху баскетболистите на Черно море. Въпреки това, възпитаниците на Драган Баич успяха да удържат натиска на съперника си и това им подсигури крайния успех в мача – 86:76.