Балкан с категоричен успех в Плевен

Отборът на Балкан (Ботевград) записа напълно очаквана победа в двубоя си от XIX кръг на редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си в Плевен на местния Спартак с категоричното 89:61.

Вукота Павич се отличи с „дабъл-дабъл” за ботевградани – 19 точки и 11 борби, Павел Маринов добави 18 точки, а Иван Лилов и Педжа Стаменкович вкараха по 11 точки.

За домакините единстено резервата Васил Бачев завърши с двуцифрен точков актив, след като вкара 11 точки.

Двубоят започна равностойно и до средата на първата четвърт резултата бе равен – 7:7, но след това гостите демонстрираха класа и бързо се откъснаха с осем точки – 20:12. През втория период Балкан продължи да доминира във всеки аспект на играта и разликата в резултата бързо премина границата от 20 точки в полза на Балкан – 45:24.

Въпреки сериозният аванс, гостите не намалиха оборотите и подсигуриха успеха си след 71:38 след 30 минути игра. Това даде шанс на спортно-техническия щаб на Балкан да пусне в игра всички резерви, но въпреки това, това не се отрази на крайния изход от мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 89:61 в полза на тима от Ботевград.