Безмилостен Федерер на финал в Дубай

Шесткратният шампион Роджър Федерер ще защитава титлата си на финала в Дубай, след като днес се наложи на 1/2-финалите на турнира над младия хърватин Борна Чорич с 6:2, 6:1. На швейцареца му бяха нужни само 56 минути, за да стигне до победата и да се класира за 9-и път на финал на турнира. 18-годишният Чорич поднесе изненадата вчера, когато направо разби световния номер три Анди Мъри в два сета, но днес не успя да се противопостави на рекордьора по титли от Големия шлем.

Нервите изиграха лоша шега на тийнейджъра в самото начало на двубоя, когато той допусна пробив и изостана с 0:3. Все пак той успя да намали и впоследствие да спечели и подаването на съперника си, но това бе и единственият проблясък за него в сета, тъй като загуби следващите четири поредни гейма. Във втората част Федерер доминираше изцяло на корта и не срещна почти никаква съпротива, като в крайна сметка с лекота затвори мача в своя полза. За титлата швейцарецът ще се бори с победителя от мача между световния номер едно Новак Джокович и чеха Томаш Бердих.