Нови попълнения донесоха успех на Черно море и завързаха битката в елита (видео)

Отборът на Черно море победи Славия с 2:0 в първия мач от 20-ия кръг на "А" група. Петър Златинов се разписа в 43-ата минута от дузпа. За извършеното нарушение Цветомир Панов получи директен червен картон. Себастиян Ернандес вкара второто попадение в 69-ата минута. С тази среща започна пролетния дял от шампионата.

За двамата полузащитници, дошли съответно от Литекс и Лудогорец през зимата, това бяха дебютни попадения с екипа на варненци. Победата позволи на тима на Никола Спасов да натрупа 28 точки и по този начин да завърже максимално битката за заветното шесто място. "Белите" пък останаха на десето място с 20 точки и загубиха дори теоретичните си шансове за първата половина на класирането.

В 6-ата минута Славчо Шоколаров отправи точен изстрел в очертанията на вратата на домакините, но Александър Чанович улови. В 18-ата минута груба грешка в защитата на столичани позволи на Кирил Котев да стреля от границата на вратарското поле, но бранителят прати топката в тялото на Георги Петков. В следващата атака Жереми Манзоро преодоля съперник в зелено и подаде към Карлос Фонсека, но крилото стреля високо над вратата.

В 24-ата минута Симеон Райков изпълни фаул от около 30 метра, но за Петков не бе проблем да спаси. Четири минути по-късно "белите" отговориха с нова флангова атака, при която Манзоро получи подаване в наказателното поле и стреля, но защитник на Черно море подложи тялото си и блокира удара.

В 43-ата минута Матиас Курьор се измъкна в наказателното поле и падна след съприкосновение с Панов. Реферът Ивайло Стоянов посочи бялата точка и извади директен червен картон на футболиста на Славия. Златинов застана зад топката и хладнокръвно преодоля Петков за 1:0.

След почивката за "моряците" стана доста по-лесно да контролират събитията на терена. В 55-ата минута многоходова атака завърши с пас към Вилиян Бижев, нападателят демонстрира отличен контрол при спирането, завъртя се и стреля, но Петков със сетни сили изби в напречната греда.

В 69-ата минута влезлите като резерви малко по-рано Ернандес и Бакари комбинираха помежду си, бившият играч на Лудогорец нахлу в наказателното поле и с техничен удар отбеляза второто попадение в мача.

Последваха две сериозни грешки на стража на варненци Чанович, но първо Димитър Пиргов, а след това и Крум Стоянов не успяха да вкарат почетен гол. В 88-ата минута пък Бакари можеше да оформи класическа победа, но с мощния си изстрел разтресе напречната греда. Секунди преди края отново пред нападателя се откри възможност, но този път се намеси защитник и изчисти в корнер.