Минесота победи лидера в НХЛ

Минесота победи лидера в Националната хокейна лига Нешвил с 4:2 като гост в мач от редовния сезон. Нино Нидеррайтер се разписа два пъти, а Ерик Хаула и Кайл Бродзяк добавиха по гол и асистенция за успеха. Майк Фишер и Крейг Смит вкараха за Невшил, който загуби едва за пети път в 31 мача в собствената си зала от началото на кампанията. Тимът все пак остана на върха в лигата с 89 точки. Водачът в Източната конференция Монреал се наложи с 5:2 над домакина Кълъмбъс.

Новобранецът Джейкъб Де Ла Роуз реализира два гола за първи път в кариерата си, Пи Кей Сабън добави попадение и две асистенции, а Андрей Марков и Макс Пасиорети също се разписаха за третата поредна победа на канадците, които вече имат 85 точки. Вицешампионът Ню Йорк Рейнджърс се наложи над гостуващия Аризона с 4:3 и с 82 точки оглави дивизия Метрополитън. Вратарят Кам Талбот отрази 37 удара, а Лий Стемпняк се отличи с две попадения, включително и победното 2:14 минути преди края. Крис Крайдър също се разписа два пъти за домакините.

Сам Гание вкара два гола за Аризона, който пропиля аванс от 3:1 от края на първата третина. Вратарят Кори Крофърд отрази всичките 20 удара и записа втори "шътаут" за сезона при успеха на Чикаго с 2.3:0 над домакина Флорида. Брейндън Саад завърши с гол и асистенция, а Теуво Теравайнен и Джонатан Тейвс също вкараха. Вадим Тарасенко и Александър Стеен вкараха при дузпите и помогнаха на Сейнт Луис да спечели гостуването си на Уинипег с 2:1. Носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис прекъсна серия от осем поредни победи след 0:1 като домакин на Отава.

Вратарят на канадците Андрю Хамънд отрази 35 шайби и не допусна гол във втори пореден мач, а Майк Хофман отбеляза единственото попадение в 1:40 минути на третата част. Лос Анджелис не успя да изравни клубния си рекорд от девет последователни успеха от периода 21 януари - 6 февруари 2010 година. Детройт обърна домакина Сан Хосе от 1:2 до 3:2 с две безответни попадения в третата част. Павел Дацюк изравни в 53:35 минута, а Люк Гленденинг донесе успеха на тима на Майк Бабкок с точен изстрел 75 секунди преди края. Дани ДеКайзер записа асистенции и при двата гола.