Наполи без проблем и в реванша с Трабзонспор (видео)

Отборът на Наполи записа нов успех над Трабзонспор и в реванша между двата тима от 1/16-финалите в Лига Европа. Тази вечер неаполитанците спечелиха с 1:0 на свой терен с попадение на Джонатан де Гузман в 19-ата минута и с общ резултат 5:0 в своя полза продължават уверено напред в турнира.

Домакините на "Сан Паоло" излязоха в мача без особено напрежение след огромната преднина след първия мач в Турция. Въпреки това те показаха желание за победа и в 19-ата минута сътвориха чудесна контраатака. Хосе Кайехон бе изведен на скорост, неговият удар бе спасен от вратаря, но Де Гузман при добавката не сгреши за 1:0.

През втората част неаполитанците създадоха още няколко интересни голови възможности, като с пропуски се отличиха Фаузи Гулам, Жоржиньо и Кайехон, който удари и греда. В крайна сметка обаче и минималния успех бе повече от достатъчен за играчите на Наполи, които вече чакат следващия си съперник в турнира.

Наполи - Трабзонспор 1:0 (общ резултат 5:0)
1:0 Де Гузман (19)