Гинган се предаде в мразовития Киев (видео)

Динамо (Киев) елиминира Гинган в 1/16-финалите на Лига Европа след победа с 3:1 и общ резултат 4:3. Под непрестанния снеговалеж на Олимпийския стадион в Киев украинският гранд стигна до успеха с попадения на Лукаш Теодорчик, Виталий Буялский и Олег Гусев (от дузпа), а за французите се разписа Кристоф Мандан.

В първия мач Динамо рано-рано остана с 9 човека и чак в края на двубоя допусна обрат за 1:2. Наказаните Андрий Ярмоленко и Юнес Белханда не можеха да помогнат в реванша, а контузии оставиха извън състава и още няколко титуляри.

Въпреки това, отборът на Серхий Ребров пристисна съперника от самото начало. Още в 10-ата минута обаче контузия получи португалският национал Мигел Велосо, който отстъпи мястото си на Лукаш Теодорчик. Това се оказа отлично решение на Ребров, защото точно полският нападател откри резултата в 31-ата минута. Той засече центриране от корнер на Олег Гусев и с глава насочи топката във вратата.

Малко след старта на втората част киевляни удвоиха преднината си. Този път точен беше опорният халф Виталий Буялский, който с много прецизен удар от границата на наказателното и простреля Йонас Льосл.

Домакините създаваха голови положения с огромна лекота, но ги пропиляваха. В 68-ата минута Кристоф Мандан се разписа за Гинган при една от малкото им атаки и при този резултат щяха да следват продължения. Динамо обаче отново се втурна в неспирни атаки и четвърт час преди последния съдийски сигнал стигна до така важния трети гол. Отбеляза го ветеранът Гусев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Теодорчик.

В 80-ата минута мачът беше прекъснат за кратко заради нахлуване на терена на привърженици на украинците, но много скоро реферът Маркус Стромбергсон възобнови играта.

ДИНАМО (КИЕВ) - ГИНГАН (1:0)
1:0 Теодорчик (31)
2:0 Буялски (46)
2:1 Мандан (66)
3:1 Гусев (75) д.

* Динамо (К) се класира за 1/8-финалите с общ резултат от двата мача 4:3