Интер прекърши десет от Селтик с гол в края (видео)

Отборът на Интер надигра с 1:0 Селтик в реванша от 1/16-финалите в Лига Европа и с общ резултат от 4:3 от двата мача продължава напред в турнира. "Нерадзурите" стигнаха до успеха на "Джузепе Меаца" с гол в края дело на Фреди Гуарин в 88-ата минута. "Детелините" пък играха с човек по-малко от 37-ата минута, когато Върджил ван Дайк бе изгонен от игра и това също помогна на домакините да стигнат до победата.

Първото полувреме бе сравнително равностойно с малко положения пред двете врати. Играчите на Селтик обаче могат да имат доста претенции към съдията Иван Крузляк. Гостите на два пъти претендираха за дузпи, но претенциите им не бяха приети от рефера. В 15-ата минута Стюарт Армстронг бе съборен в наказателното поле, а в 21-ата минута и Джон Гуидети претендираше за извършено нарушение срещу него в пеналта. В 37-ата минута пък словашкият арбитър изгони от игра защитника Върджил ван Дайк след фаул срещу Мауро Икарди и втори жълт картон.

С човек повече на терена Интер стигна до две добри възможности в края на полувремето, като само отличните намеси на вратаря Крейг Гордън опазиха резултата непроменен първо след изстрел на Икарди, а няколко минути по-късно след удар на Джердан Шакири.

През второто полувреме Интер продължи да диктува нещата на терена и отново вратарят Гордън се отличи с няколко страхотни спасявания. В 53-ата минута той отрази изстрел на Ернанеш. Три минути по-късно стражът се намеси добре срещу излезлия на стрелкова позиция Икарди. В 67-ата минута пък Родриго Паласио и Шакири направиха страхотна комбинация, но швейцарецът не успя да я завърши с голов удар.

Превъзходството на Интер обаче си каза думата в 88-ата минута. Тогава Фреди Гуарин със запазената си марка изстрел от дистанция не остави шансове на вратаря и отбеляза победния гол за своя тим - 1:0.

Интер - Селтик 1:0 (общ резултат 4:3)
1:0 Гуарин (88)