Виляреал отстрани Ред Бул Залцбург след 5:2 (видео)

Отборът на Виляреал се класира за 1/8-финалите в Лига Европа след втора победа над Ред Бул Залцбург. "Жълтите" спечелиха с 3:1 в Австрия и с общ резултат 5:2 продължават напред. Джуричин откри за домакините в 17-ата минута, но две попадения на Лусиано Вието (33 и 76) и гол на Джовани дос Сантос (79) донесоха радост малкото фенове на "Ел Мадригал".

Срещата започна с разучаване и незавършени атаки към двете врати. В 12-ата минута Вието показа страхотна техника на аутлинията, но вратарят Гулаши улови, когато стана опасно. В 17-ата домакините откриха резултата. Джуричин стреля от дъгата по земя към дясната греда на Серхио Асенхо, стражът не беше готов и не достигна до топката - 1:0.

След гола австрийците тръгнаха по-смело напред. В 28-ата Асенхо направи много добро спасяване след точен изстрел на Джуричин, като топката влизаше около сглобката. В 33-ата минута "жълтите" съумяха да изравнят след статично положение. Жонатан дос Сантос центрира от фаул, а Лусиано Вието отбеляза с глава с удар от 12 метра в близкия ъгъл.

В 53-ата Томас Пина уплаши всички с ужасяващо изчистване към вратата си, след което Асенхо плонжира и изби. В 55-ата "подводницата" изгради страхотна скоростна акция, а Вието стреля фалцово от 18 метра - стражът изби. В 62-ата вратарят на австрийците изби пред погледа на Денис Черишев след пас на Пина. В 71-ата реферът подмина спъване на Черишев в наказателното поле на домакините и не даде дузпа за валенсианския тим.

В следващата минута Залцбург имаше шанс да изравни общия резултат след лоша игра на Бруно Сориано в наказателното си поле. След карамбол топката все пак не попадна в мрежата. В 76-ата тимът на Марселино Гарсия Торал вкара успокоителен втори гол в своя полза. Джио дос Сантос се отскубна сам срещу вратаря и предвидливо подаде наляво, след което Вието отбеляза на празна врата. Три минути по-късно и мексиканският нападател се разписа след точно насочване в близкия от 17 метра - 1:3.

Виляреал ще разбере своя следващ съперник утре.