Надал с успешен старт в Буенос Айрес

Поставеният под номер 1 Рафаел Надал започна успешно представянето си на турнира на клей в Буенос Айрес, надвивайки квалификанта Фаркундо Аргуейо (Аржентина) с 6:4, 6:0. Левичарят от Манакор се нуждаеше от едва 64 минути, за да се класира на 1/4-финалите в аржентинската столица, където ще срещне друг представител на домакините - Федерико Делбонис.

Рафа допусна един пробив, но сам направи пет, за да достигне до своята победа номер 714 в кариерата, задминавайки по този начин легендарния германски тенисист Борис Бекер и заемайки 10-ото място в класацията за най-много победи в Оупън ерата. "В първия сет той игра много силно и самоуверено, за разлика от мен. Бях малко нервен, най-вече заради мача, който загубих миналата седмица в Рио. С течение на времето обаче започнах да се чувствам по-добре и всичко си дойде на мястото. Във втория сет вече показах играта, която исках" - каза носителят на 14 титли от Големия шлем след срещата.

Следващият му съперник Федерико Делбонис (Аржентина) отстрани Паоло Лоренци (Италия) с 6:4, 6:2. Петият поставен Леонардо Майер (Аржентина) отпадна след поражение от сънародника си Хуан Монако с 4:6, 4:6. Номер 3 в основната схема Пабло Куевас пък победи със 7:6 (4), 6:1 аржентинеца Гуидо Андреоци. На четвъртфиналите уругваецът ще се изправи срещу Хуан Монако.