Петров и Васова шампиони по шахмат за юноши и девойки

Владимир Сергеев Петров, представител на Столичен шахматен център, София и Мария Васова - състезателка на Асеновец 2006, са държавните индивидуални шампиони за юноши и девойки до 20 години по класически шахмат. Шампионатите се проведоха в шахматната зала на Национална спортна академия Васил Левски София, от 19 до 25 февруари. При юношите двамата братя Мартин Петров и Владимир Сергеев Петров се открояваха над останалите от турнира. Победата на по-големия - Владимир Сергеев Петров в директния двубой му донесе и шампионската титла със 100 процента резултат - 8 точки от 8 възможни. Сребърният медал заслужи Мартин Петров - със 7 точки.

Бронзовият медал с 4 точки и по-добър турнирен показател отиде при Димитър Дюлгеров, състезател на "Асеновец 2006", Асеновград. Също с 4 точки е Радостин Рафаилов от Шумен. При девойките двете основни конкурентки - Цвета Галунова и Мария Васова през цялото време вървяха рамо до рамо и в крайната турнирна таблица са с по 4,5 т. от 6 възможни. Личните им двубои приключиха без победител. В крайното класиране шампионката беше определена чак от 5-тия допълнителен показател. По-високото ЕЛО на Цвета Галунова на практика определи за шампионка Мария Васова. Среброто остана за представителката на Марица-Изток Раднево - Цвета Галунова. Доника Шивачева си тръгна с бронзовия медал с 2.5 точки. Шампионатите продължават с надпреварата по ускорен шахмат на 25 и 26 февруари, а на 27-ми ще се играят Блиц партиите.