Пато вкара два гола за успеха на Сао Пауло срещу Данубио

Алешандре Пато вкара два гола, а неговият Сао Пауло (Бразилия) разби гостуващия Данубио (Уругвай) с 4:0 във втори мач и за двата тима от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес. Бившият футболист на Милан се разписа в 3-ата и 40-ата минута, а другите две попадения вкараха Рейналдо и Кафу през втората част. Между третия и четвъртия гол гостите останаха с 10 човека на терена, след като Перейра беше изгонен с директен червен картон.

Победата позволи на Сао Пауло да излезе временно начело в класирането в група "2" с 3 точки от 2 мача, докато за Данубио това бе втора загуба. В друг мач от снощи Естудиантес Ла Плата (Аржентина) разби с 3:0 еквадорския Барселона. За радост на феновете на домакините и трите гола вкара централният нападател Гуидо Карийо, който се разписа в 16-ата, 36-ата и 74-ата минута. Победата изстреля Естудиантес на първо място в група "7" с три точки, като това бе първи мач и за двата отбора.

В останалите две срещу Университарио Сукре и Крузейро (Бразилия) завършиха наравно 0:0 в Боливия, а мексиканският Атлас надигра като гост Атлетико Минейро (Бразилия) с 1:0. Единствения гол в срещата отбеляза Кристиан Суарес в 88-ата минута, пет след като се появи като резерва на мястото на Кено. Загубата беше втора за Атлетико в турнира, с която отборът остава последен в група "1", докато Атлас е на трето място с три точки.