"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Гол на Боримиров не стигна на Левски за победа над Черно море (видео)

Отборите на Левски и Черно море завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двата тима изиграха равностоен мач, който логично завърши с поделени точки. Преди почивката гостите от Варна играха по-организирано и имаха по-чисти положения пред вратата на съперника, но в крайна сметка през първата част гол не падна.

След почивката "сините" се активизираха и застрашиха по-сериозно вратата на Черно море. Така в 65-ата минута Левски стигна до попадение. След една многоходова атака топката стигна до Алекс Боримиров на чиста позиция в наказателното поле и синът на бившия национал откри с удар с левия крак. Радостта на домакините обаче бе кратка и шест минути по-късно тимът от Варна изравни. При едно разбъркване в наказателното поле топката стигна до Слави Славов, който с удар по земя я прати в мрежата.

Така след поделените точки Левски събра 54 в подреждането, с което се изравни с ЦСКА и Литекс на втората позиция. Тройката е на шест точки от лидера ДИТ Спорт. Черно море пък е на седмо място с 49 точки.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Боримиров (65)
1:1 Славов (71)