Арда разгроми Ботев с 3:0 за Купата на България

Волейболистите на Арда (Кърджали) победиха като гости Ботев (Луковит) с 3:0 (25:17, 25:14, 25:14) в мач от втория кръг на Купата на България при мъжете, игран в местната зала Христо Ботев.

С тази победа тимът от Кърджали отстрани Ботев от надпреварата, като стана последният тим, който продължава напред  за следващата фаза, която е под формата на финална осмица и където чакат първите четири тима от Суперлигата.

Мачът в Луковит премина без изненади, като предварителните очаквания за победа на Арда се оправдаха. Гостите доминираха изцяло в мача, като взимаха солиден актив и безпроблемно спечелиха геймовете. Във втората и третата част те поведоха с 6:1 и 8:3, като оставиха съперника на 14 точки, а с това затвориха мача за 60 минути игра.