Славия наказа Лудогорец при юношите до 17 (видео)

Славия победи с 2:1 Лудогорец в мач от 25-ия кръг на шампионата на юношите до 17 години, игран на изкуствения терен на базата в квартал Овча Купел.

Домакините от София откриха резултата в 31-ата минута, когато една топка стигна до голмайстора на тима Калоян Кръстев на границата на наказателното поле и нападателят без да се бави я прати в мрежата. Малко след почивката Лудогорец изравни. След отличен пробив на новото попълнение Тодор Кръстев, който пристигна от ЦСКА през зимата и днес показа, че притежава доста сериозен талант, топката стигна до Юнуз Юнуз сам срещу вратаря, който успя да вкара за 1:1. Пет минути преди края обаче "белите" стигнаха до трите точки. При една скоростна контраатака вратарят на гостите не успя да се намеси добре при едно центриране и позволи на Самуил Димитров да донесе победата на Славия на празна врата.

По този начин Славия се изкачи на пета позиция в шампионата с актви от 49 точки - на 11 от лидера ДИТ. Лудогорец пък се смъкна до девето място в класирането с три по-малко от "белите".

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1
1:0 Калоян Кръстев (31)
1:1 Юнуз Юнуз (56)
2:1 Самуил Димитров (75)