Перуджа обърна Равена с 3:1, страхотен Атанасийевич с 28 точки

Волейболният шампион на Италия Сър Сейфти (Перуджа) записа 12-та победа от началото на сезона в местната Суперлига, след като обърна и спечели трудно като гост на КМК (Равена), където играе българския диагонал и бивш младежки национал Жани Желязков, с 3:1 (21:25, 25:17, 25:18, 31:29) в мач от 20-ия кръг, игран в зала "Пала Кредито ди Романя" във Форли.

В първия гейм домакините от Равена започнаха по-организирано, а на сръбската звезда на гостите Александър Атанасийевич, не се получаваше играта. След като загубиха гейма след 21:25, волейболистите на Никола Гърбич реагираха веднага, а Атанасийевич бе като преобразен. Така Перуджа бързо направи обрат до 2:1, за да се стигне до оспорвания четвърти гейм, в който вицешампионите надделяха много трудно с 31:29.

Най-полезен играч (MVP) на мача бе именно Александър Атанасийевич, който реализира 28 точки (1 ас, 2 блока и 51% ефективност в атака). Германският национал Кристиян Фром пък добави 24 точки (1 ас, 2 блока, 58% ефективност в атака и 30% перфектно посрещане) за победата на Перуджа. За домакините от Равена, които записаха 4-та поредна загуба, Жани Желязков влезе като резерва във втория гейм и остана на терена в третия, в резултат на което завърши с 2 точки след две успешни блокади. Бразилецът Ренан Буяти реализира 18 точки.

Във временното класиране Перуджа е на 5-то място с 36 точки, а Равена остана 8-ми с 25 точки.