Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Добруджа удари Марек с 3:0 в отложен мач

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа 11-та победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Мирослав Живков удариха у дома шампиона Марек Юнион Ивкони (Добруджа) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:18) в отложен мач от 12-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Така двата тима си размениха местата във временното класиране. Добричлии са вече 2-ри с 34 точки след 11 победи, 4 загуби и мач по-малко, докато шампионите от Марек са 3-ти с 32 точки след 12 победи и 4 загуби. В редовния предпоследен 17-ти кръг Добруджа са отново домакини, но този път на аутсайдера Миньор (Перник), а дупничани приемат Арда (Кърджали). Срещите са съответно в петък (27 февруари) от 18,00 часа и в неделя (1 март) от 17,00 часа.

В първите два гейма мача бе изключително оспорван, като двата отбора бяха напълно равностойни. Във важните моменти в край им след 20 точка, обаче, дупничани не издължаха на напрежението, като допуснаха непредизвикани грешки, които позволиха на Добруджа да затворят геймовете в своя полза след 25:21, 25:22. В третата част равенството се запази до 14:14, след което добруджанци направиха серия и поведоха с 19:14. В крайна сметка момчетата на Миро Живков спечелиха гейма с убедителното 25:18, а с това и мача с 3:0.