100 години ски спорт в България

Няма кой да го спре! Бас Дост "напълни" поредната мрежа (видео)

С нови два гола на феноменалния Бас Дост Волфсбург надви Херта (Берлин) с 2:1 в заключителната среща от 22-ия кръг на Бундеслигата и остава на 8 точки от лидера Байерн (Мюнхен). Холандецът беше точен в 10-ата и 74-ата минути, а между неговите попадения Юлиан Шийбер беше изравнил след половин час игра.

По този начин Дост вече има 11 гола в шест срещи от началото на 2015 година. 9 от попаденията паднаха в изминалите пет кръга от германското първенство - нов рекорд, а останалите две футболистът реализира в мрежата на Спортинг (Лисабон) в среща от Лига Европа преди три дни. Така засега през новата година само Лионел Меси има повече вкарани голове от него за първенство във водещите шампионати - 11.

Другият голям принос на Дост е, че в четири от последните пет мача на "вълците" той бележи за 1:0 още до 10-ата минута, давайки нужния тласък на тима.

Това се случи и тази вечер на "Фолксваген Арена", като бившият нападател на Хееренвеен изстреля топката в мрежата след ефектно подаване на Андре Шюрле. Херта обаче успя да изравни с първия си удар към вратата на Диего Беналио, като точен беше дошлият от Борусия (Дортмунд) Юлиан Шийбер.

Голът спря устрема на играчите на Волфсбург и не се виждаше как отборът ще успее да спечели. Все пак в 74-ата минута Луис Густаво стреля силно и удари греда, след което Дост пръв стигна до топката и вкара за 2:1 при добавката.

В заключителните секунди Беналио спаси "вълците" от второ попадение и така също изигра ключова роля за успеха.

Положението на Херта става все по-тежко, тъй като отборът е сред изпадащите с най-много загуби от всички - 13. След седмица столичани приемат Аугсбург, докато Волфсбург гостува на другата пролетна сензация Вердер (Бремен).