Лудогорец изхвърли с мъка десет корави беройци (видео)

Отборът на Лудогорец се класира на 1/4-финал в надпреварата за купата на България след като победи като домакин в реванша Берое с минималното 1:0. Мачът се игра пред пълни трибуни на стадион "Лудогорец Арена".

Първият мач завърши 2:1 в полза на тима от Стара Загора, но с общ резултат 2:2 българският шампион продължава напред. В следващия етап "орлите" ще срещнат Литекс. Берое игра почти цял мач с човек по-малко, тъй като още в 14-ата минута Боровский получи червен картон.

Единственото попадение реализира Жуниор Кишада в 8-ата минута. Михаил Александров центрира в наказателното поле на гостите, Боровский блокира добре Вирджил Мисиджан, но топката попадна в Кишада, който бе оставен непокрит и с удар по земя вкара в десния ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

Мачът ще се запомни повече с лютата битка и здравите единоборства, които властваха на терена, за сметка на головите ситуации пред двете врати.

В 14-ата минута Валдемар Боровский получи втори жълт, респективно червен картон и напусна принудително терена.

В 39-ата минута Самир Аясс свали с глава топката към Салим Керкар, който излезе на добра позиция, но стреля в страни от левия стълб на вратата на Владислав Стоянов.

Лудогорец отговори малко по-късно. Михаил Александров намери Фабио Ешпиньо, който отправи опасен изстрел, но Макенджиев внимаваше и изби в корнер. Това бе всичко интересно за първите 45 минути.

Втората част започна с опасност пред вратата на "орлите". Керкар центрира от корнер в наказателното поле, след което Владимир Зафиров стреля с глава, но изпрати топката над напречната греда.

В 53-ата минута Кишада сложи топката на главата на Марселиньо, който от удобна позиция не успя да намери целта.

В следващия половин час бе пълна скука. Чак в края на двубоя главните действащи лица раздвижиха публиката на "Лудогорец Арена". Марселиньо шутира, но Макенджиев бе заел правилна позиция и успя да запази интригата до края. В даденото продължение Игор Джоман опита късмета си, но кълбото попадна право в ръцете на стража Стоянов и не успя да се превърне в герой за своя тим.

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Барт, Терзиев, Минев, Златински, Ешпиньо, Мисиджан (59-Вандерсон), Марселиньо, Александров (87-Анисе), Кишада (75-Хамза)

БЕРОЕ: Макенджиев, Боровский, Иванов, Зафиров, Пенев, Елиаш, Джоман, Гади (72-Костов), Аясс (51-Зехиров), Керкар, Мапуку (68-Огнянов)

ЛУДОГОРЕЦ - БЕРОЕ 1:0