Дунав отстъпи на ПФК Бургас в Каспичан

Футболистите на Дунав отстъпиха на втородивизионния ПФК Бургас с 0:1 в приятелски мач, игран в Каспичан.

Първото полувреме бе равностойно без много положения пред двете врати. В неговия край Георги Чакъров получи втори жълт и червен картон за нарушение в средата на терена. Малко след това на неговото място в игра се появи Йордан Димитров. Междувременно "драконите" бяха близо до гол, но след центриране от ъглов удар топката срещна ръката на бургаски бранител и не влзе в мрежата. Главният рефер обаче не отсъди дузпа и първата част приключи при 0:0.

Втората част продължи при сходен сценарий. В 71-ата минута обаче бургаският тим отбеляза. Красимир Илиев бе намерен непокрит вляво и с точен шут откри резултата. До края русенският състав опита да изравни, но липсата на късмет, добрите изяви на противниковия страж, а в един случай и гредата им попречиха.

ПФК Бургас: Християн Славов, Живко Хаджиев, Величко Величков, Станислав Жеков, Станимир Андонов, Любомир Любенов, Петър Патев, Пламен Димитров, Емануил Манев, Симеон Мечев, Ахмед Ахмедов (Костадин Георгиев, Стоян Кижев, Стоян Калпаклиев, Красимир Илиев, Тодор Гочев, Даниел Шмедин, Емил Рачев, Ерай Карадайъ, Слави Костенски).

Дунав: Радосвет Христов, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Мартин Иванов, Диян Димов, Светослав Читаков, Андреас Васев, Николай Колев, Георги Чакъров, Мирослав Будинов (Цветомир Цанков, Йордан Димитров, Ивайло Раденцов, Динко Станчев, Александър Къснеделчев).

Това бе последна проверка на дунавци преди подновяването на шампионата в Североизточната "В" група. Седмица по-късно - на 28 февруари те гостуват на Тича (Долни чифлик).