Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

ЦСКА приключи контролите с победа пред пълен стадион в Стара Загора (видео+ галерия)

ЦСКА приключи зимните си контроли с победа, след като днес футболистите на Стойчо Младенов спечелиха с 1:0 гостуването си на Верея в Стара Загора. Единственото попадение в проверката реализира Тони Силва в заключителните секунди на първата част.

Срещата се игра пред около 700 зрители, колкото е пълният капацитет на стадион "Трейс арена".

Червените започнаха с един българин в стартовия състав, капитанът Венцислав Василев.

Верея - ЦСКА

Първата опасна атака бе организирана от ЦСКА. Още във втората минута Йоахим проби и подаде към Тони Силва, който от 4-5 метра не уцели вратата. Малко по-късно Соарес и Кукоч комбинираха добре, след което последва шут на хърватина, но Ел Харуби изби в корнер.

След четвърт час игра и Съндей стреля, но в ръцете на вратаря. Секунди по-късно Верея отговори с пропуск на Харума, който остана непокрит в наказателното поле, но вместо да стреля, опита пас към свой съотборник и събрка.

В 24-ата минута домакините като по чудо не откриха резултата. Яшар излезе очи в очи с Дивиш, но не уцели вратата. Само 180 секунди по-късно същото стори и Йоахим, който не успя да вкара сам срещу вратаря на старозагорци.

В 45-ата минута ЦСКА откри резултата. Тончи Кукоч проби и центрира отляво към Тони Силва, който стреля с глава, Ел Харуби не се намеси добре и топката влетя в неговата мрежа.

ЦСКА започна по-активно втората част. Първо, в 49-ата минута, появилият се след почивката Борис Галчев стреля, но стражът на Берое изби в корнер. Малко след това последва и шут на Фелипе, но той не затрудни Ел Харуби.

В 70-ата имнута армейците бяха близо до втори гол след отличен извеждащ пас на Галчев към Николич, но черногорският таран стреля право в стража на Верея. Пет минути по-късно червените направиха нов пропуск. Фортес изведе Милисавлевич отляво в наказателното поле на домакините, сърбинът стреля, но вратарят на старозагорци спаси.

Три минути преди края на редовното време Иван Стоянов преодоля трима футболисти на Верея в собственото им наказателно поле и опита да намери Николич, но бранител на домакините изпревари черногореца в последния момент.

Това бе последната контрола на червените през зимната подготовка. След седмица те ще ще се изправят срещу Локомотив (София) в "Надежда", когато ще се изиграе първият пролетен кръг в "А" група.

ВЕРЕЯ - ЦСКА 0:1