Шампионът О'Съливан е аут от Welsh Open

Защитаващият титлата си на Откритото първенство на Уелс по снукър Рони О'Съливан отпадна в третия кръг на надпреварата. 39-годишният англичанин отстъпи с 3:4 фрейма срещу представителя на домакините и бивш номер 4 в света Матю Стивънс. Ракетата има за какво да съжалява в този мач, след като водеше с 2:0 и 3:2 части, но допусна съперникът му да обърне развоя на събитията в "Моторпойнт Арина" в Кардиф. Така в четвъртия кръг Стивънс ще се изправи срещу Aшли Карти или Марко Фу.

О'Съливан започна добре срещата и направи резултата 2:0 в своя полза след серии от 57 и 36 точки. В третата партия Ракетата също имаше шанс сред топките, но Стивънс бе по-съобразителен и след най-добър брейк от 41 точки намали на 1:2. След това уелсецът блесна с 80 точки за равенството 2:2. Петата партия бе за втория в световната ранглиста О'Съливан. Той напрви нов халф-сенчъри брейк от 57 точки и така се доближи само на фрейм от успеха - 3:2. Неприятен пропуск на Рони по жълтата топка при 51:35 точки се оказа ключов за изхода на шестата част. Стивънс се възползва, разчисти до черната топка включително и върна баланса в резултата - 3:3.

В решавашата партия петкратният световен шампион също допусна доста грешки и сякаш нямаше интерес към играта. Той направи серия от 25 точки, но сбърка. С няколко визити около зеленото сукно уелсецът доведе резултата до 50:25 точки в своя полза, но трябваше да играе сейфти. Последва кратко тактическо надлъгване, а след фаул на О'Съливан по кафявата топка, той предаде фрейма и мача.

Това бе пета победа за Стивънс от 19 двубоя срещу Ракетата. За последно двамата бяха играли на световното първенство през 2012 година, когато О'Съливан спечели на 1/2-финалите със 17:10 части. Последната победа на уелсеца срещу Рони пък бе от далечната 2003 година на 1/8-финалите на LG Cup.

РЕЗУЛТАТИТЕ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!