Цецо Соколов и Халкбанк изхвърлиха Белогорие от Шампионската лига!

Националът Цветан Соколов и неговите съотборници от турския Халкбанк (Анкара) елиминираха носителя на трофея в най-престижния европейски турнир Шампионската лига от 2014 година - руския Белогорие (Белгород).

Волейболистите на Халкбанк загубиха като гост срещата-реванш от Плейоф 12 с 1:3 (25:14, 17:25, 16:25, 22:25) и така се стигна до решителен "Златен гейм", след като в първия мач Халкбанк бе спечелил с 3:1 в Анкара.

В "Златния" гейм турският първенец спечели с 15:11 и се класира за Плейоф 6, след като взе сладък реванш за загубата на финала на Шампионската лига през 2014 година с 1:3 в Анкара.

Цветан Соколов игра много силно и заби 24 точки (4 блока, 43% ефективност в атака). Османи Хуанторена добави още 22 точки (1 ас, 60% ефективност в атака).

За Белогорие по 21 точки записаха Дмитрий Мусерский (4 аса, 5 блока, 63% ефективност в атака) и Сергей Тетюхин (1 ас, 1 блока, 53% ефективност в атака).

Така в следващия кръг Халкбанк ще се изправи почти сигурно срещу шампиона на Русия Зенит (Казан), в който играе и Теодор Салпаров. Зенит играе с италианския Копра (Пиаченца), като Зенит има аванс от 3:0 след първия мач.