И без детето-чудо лидерът в Норвегия би ЦСКА (видео + галерия)

ЦСКА завърши със загуба предсезонните си контроли в Турция, след като днес армейците паднаха с 1:2 от Стрьомгодсет. Лидерът в Норвегия, който наскоро продаде своята 16-годишна звезда Йодегард на Реал (Мадрид), откри резултата чрез Кастрати.

Още в средата на първата част червените изравниха чрез своя голмайстор Аурелиен Йоахим, който реализира от дузпа.

Победното попадение за Стрьомгодсет също падна след изпълнение на 11-метров наказателен удар, вкаран от Клсних.

При повече късмет футболистите на Стойчо Младенов можеха и да стигнат до равенството, но сериозни пропуски, най-вече през първата част, ги лишиха от частичен успех.

Първата опасна атака в мача бе организирана от червените. В 8-ата минута Соарес проби по лявото крило и центрира, но бранителите на норвежците се справиха. Секунди по-късно Тони Силва бе изведен добре от Йоахим очи в очи с Петерсен, но вратарят на Стрьомгодсет изби. Последва кратко разбъркване и нов добър шут на Маркиньос, който обаче профуча покрай дясната греда на норвежката врата.

Така се стигна до 18-ата минута, в която Стрьомгодсет откри резултата при първата си по-сериозна атака. Техен футболист нахлу отляво в наказателното поле на армейците, Дивиш излезе да го пресрещне, последва успореден пас към Кастрати, който без проблем вкара от 6-7 метра на празна врата.

Три минути по-късно норвежците можеха да вкарат и втори гол, но Дивиш спаси.

ЦСКА бързо отговори на съперника, когато в 25-ата минута Луис Соарес нахлу отдясно в наказателното поле и бе съборен, за което съдията даде дузпа. Аурелиен Йоахим бе безпощаден и изравни.
ЦСКА - Стрьомгодсет 1:2
Три минути по-късно червените бяха близо до второ попадение. Жуан Фелипе стреля по земя, Петерсен изби, последва добавка на Йоахим, но стражът на Стрьомгодсет отново спаси. В 42-ата минута Дивиш изрита силно топката зад гърба на норвежката отбрана, Соарес надбяга централните защитници и излезе очи в очи с Петерсен, но стреля покрай покрай вратата.

Десет минути след почивката норвежците отново излязоха напред в резултата. Марин Оршулич събори техен играч в наказателното поле и Клсних вкара в горния десен ъгъл отсъдената дузпа.

В 76-ата минута след грешка на българската отбрана норвежците бяха близо до трето попадение, но техен играч не уцели вратата от малък ъгъл.

Четири минути преди края на редовното време Милисавлевич имаше отлична възможност да изравни, но шутът на сръбския футболист от 9-10 метра излезе в аут.

Това бе последната проверка за ЦСкА в Турция, където лидерът в "А" група записа пет победи и допусна четири поражения. Преди да стартират в "А" група червените ще изиграят още един спаринг, като съперник ще им бъде Верея (Стара Загора).

ЦСКА - СТРЬОМГОДСЕТ 1:2