Лаборал Куча измъкна победата в испанското дерби на Група "F" (видео)

Отборът на Лаборал Куча Витория записа трета победа в група „F” на ТОП 16 в Евролигата, след като в двубоя си от програмата на VII кръг в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент се наложи при домакинството си на другия испански представител в групата – Уникаха Малага със 79:74.

Дариъс Адамс беше най-резултатен за победителите – 20 точки, а Торнике Шангелия, Фернандо Сан Еметерио и Фабиен Кусе добавиха по 12 точки всеки.

За гостите от Малага с 12 точки приключи Мидаугас Кузминскас, а Костас Васелиадис и Джейсън Грейнджър вкараха по 11 точки.

Домакините от Лаборал Куча водеха през по-голямата част от мача, но така и не успяваха да се откъснат напред със сериозна разлика. След първите две части баскетболистите от Витория имаха минимален аванс от три точки – 44:41, но през третия период успяха да използват по-добре възможностите си и увеличиха преднината си – 65:58.

В началото на заключителните десет минути всичко изглеждаше почти решено след нова силна серия на Лаборал за 70:58 след тройка на Бен Хенсброу, но след това баскетболистите на Уникаха се  хвърлиха да търсят обрат.

Уил Томас и Васелиадис се разиграха и стопиха изоставането на гостите до четири точки, но времето не стигна за нищо повече и все пак, последния съдийски сигнал подпечата крайния успех на домакините от Лаборал Куча Витория – 79:74.