Мицански и Карлсруе крачат уверено към Бундеслигата

Карлсруе надви с 1:0 като гост Хайденхайм и излезе на второ място във временното класиране на Втора Бундеслига. Българският национал Илиян Мицански беше резерва и се появи в игра в 74-ата минута на мястото на Или Салихи. Единственото поапдение в двубоя отбеляза Роуен Хенингс в 31-ата минута. Домакините пропуснаха да изравнят четвърт час преди края, когато Адриано Грималди уцели гредата.

В другите мачове днес Бохум победи Айнтрахт (Брауншвайг) с 3:2, а със същия резултат Ерцгебирге (Ауе) спечели визтата си на Фортуна (Дюселдорф).

Водач в таблицата е Инголщад с 43 точки, пред Карлсруе с 37 и Кайзерслаутерн с 35.