Реал (Мадрид) оглави еднолично групата си в Евролигата

Миналогодишните финалисти в Евролигата по баскетбол за мъже Реал (Мадрид) и Макаби (Тел Авив) вече не са наравно в група "Е", след като испанският колос се наложи с 88:71 над Жалгирис (Каунас), а шампионите от Израел бяха изненадани от АЛБА (Берлин) с 66:59 у дома.

Реал (Мадрид) вече е еднолично на върха на класирането, след като Руди Фернандес наниза три тройки в третата четвъртина на срещата с литовците. Те от своя страна водеха с шест точки в края на втората част на мача, но Реал стигна до равенство 47:47 до почивката. В последствие испанците допуснаха само 24 точки през второто полувреме и спечелиха мача, а Фернандес поведе в листата на реализаторите със 17 пункта.

АЛБА спечели изненадващо в Израел и сложи край на серията от пет поредни победи на Макаби в Евролигата. Гостите играха перфектно в защита и позволиха на своите съперници да направят само 23 точки през второто полувреме на срещата. Свободните изстрели също работеха в полза на германците, след като домакините вкараха само 10 от 19 опита от бялата линия при 52.6 процента.

Олимпиакос остана на върха в класирането на група "F" в Евролигата, след като гръцкият гранд победи с 91:82 Нижний (Новгород). Руснаците водеха с 63:57 късно в третата четвъртина, но Йоргос Принтезис и Мат Лоески изнесоха много силни последни минути, за да спечелят мача за Олимпиакос.