АЛБА Берлин изненада Макаби насред Тел Авив (видео)

Отборът на АЛБА Берлин поднесе изненадата още на старта на VII кръг в ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при визитата си на действащия шампион на Стария континент Макаби Тел Авив с 66:59.

Джамел Маклийн беше най-резултатен за гостите с 18 точки, Марко Банич добави 11 точки, а Реджи Рединг и Клиф Хамъндс приключиха съответно с по 9 и 8 точки.

Девин Смит вкара 17 точки за Макаби, а Нейт Линхарт и Софоклис Скорцанитис завършиха съответно с по 15 и 12 точки.

Първото полувреме на двубоя премина изключително равностойно, при постоянна размяна на надмощие. След първите десет минути Макаби имаше една точка аванс – 16:15, като през втората четвърт домакините успяха за момент да поведат с 5-6 точки, но след това германците отговаряха бързо на предизвикателството и почивката дойде при 36:35 за Макаби.

В минутите след почивката гостите от АЛБА бяха по-концентрирани и след няколко добри защити успяха да излязат напред с шест точки – 50:44, което постави съперникът им под сериозен натиск.

В заключителната част на двубоя баскетболистите на Макаби се хвърлиха да търсят обрат и пет минути преди последния съдийски сигнал бяха близо след тройка на Джереми Парго за 53:53, но след това германците отново затегнаха защитата и в оставащото време АЛБА си подсигури успеха за 66:59.