Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Септември (Симитли) и Тетекс си вкараха пет гола

Втородивизионният Септември (Симитли) загуби с 2:3 от елитния македонски Тетекс в контролна среща, играна на терена в село Старчево край Петрич. Българите откриха резултата в 13-ата минута, когато Любомир Гуцев с глава засече центриране на Антон Гущеров от ъглов удар.

След почивката наставникът на Септември Спас Стоименов пусна изцяло нов състав, което се отрази върху играта на тима от Симитли и с два бързи гола в 64-ата и в 68-ата минута македонците обърнаха до 2:1 в своя полза. Българите изравниха чрез Антонио Лулейски в 72-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него в наказателното поле.

Тетекс, който е последен в македонската първа дивизия, стигна до успеха с попадение на капитана си Любица Илиев в 83-ата минута.

Следващият контролен мач на Септември е в събота срещу Пирин (Благоевград) на терена в Симитли.