ЦСКА показа на Левски как се бие Петролул - заместникът на Буш отново герой (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА се върна на победния ход в контролите си на турска земя, след като днес надигра с 1:0 третия в румънското първенство Петролул. Само преди два дни днешният съперник на армейците успя да стигне до 1:1 с другия български гранд Левски, но днес нямаше шанс и загуби проверката. Единственото попадение в двубоя реализира Аурелиен Йоахим. Това бе трети гол за люксембургския нападател в подготовката, с което се превърна и в най-резултатния футболист на тима по време на зимните контроли.
ЦСКА - Петролул 1:0
Иначе срещата бе равностойна, а в средата на втората част Петролул можеше и да стигне до равенството, но Переш нацели греда.

И в този мач наставникът на лидера в "А" група Стойчо Младенов използва Амансио Фортес като ляв бек, което може да се повтори и в част от срещите в първенството.

Първият точен удар към една от двете врати бе в 11-ата минута, когато Пасторини стреля от фаул, но Дивиш без проблем улови.
Седем минути по-късно и Фелипе опита да изненада вратаря на Петролул с шут от далечна дистанция, но топката излезе над напречната греда. Секунди по-късно Астафей бе изпуснат от централните бранители на ЦСКА и излезе леко по диагонал очи в очи с Дивиш, но стражът на армейците излезе добре и спаси.
След половин час игра пред Йоахим се откри добра възможност за стрелба. Нападателят напредна почти от центъра на терена, нахлу в наказателното поле и опита шут от 17-18 метра, но той не се получи и Печанха без проблем улови. Шест минути по-късно Венци Василев центрира остро отдясно към Йоахим, но сантиметри не достигнаха на централния нападател да засече топката с глава, което щеше да означава почти сигурен гол за ЦСКА.

В 42-ата минута червените откриха резултата. Тунчев отне една топка в половината на Петролул, подаде към Фелипе, който от своя страна намери Йоахим. Нападателят от Люксембург се пребори добре с бранител на румънците и озовал се очи в очи с техния страж, хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл - 1:0 за ЦСКА.
На почивката наставникът на армейците Стойчо Младенов извърши пет смени. На местата на Тунчев, Фортес, Бергонси, Фелипе и Иван Стоянов влязоха Причиненко, Кукоч, Съндей, Николич и Тони Силва. След час игра червените смениха и останалите си полеви футболисти, които стартираха в мача.

В 64-ата минута Петролул можеше да изравни, когато Джордже Пареш отправи силен изстрел от 23-24 метра, който срещна лявата греда.

Това бе и единственото по-опасно положение след почивката, а до края на проверката ЦСКА спокойно удържа крехката си преднина.
ЦСКА - ПЕТРОЛУЛ 1:0

1:0 Йоахим 42

ЦСКА: Дивиш (66-Ел Харуби), Василев (59-Попов), Тунчев (46-Причиненко), Оршулич (59-Супусепа), Фортес (46-Кукоч), Бергонси (46-Съндей), Бъркляча (59-Витанов), Стоянов (46-Силва), Фелипе (46-Николич), Соарес (59-Милисавлевич), Йоахим (59-Галчев)

ПЕТРОЛУЛ: Печанха, Алвес, Филип, Бета, Мурад Сатли, Астафей, Пасторини, Лаурентиу, Петелеу, Пареш, Василасе