Локо (София) се закопа срещу първия в Словения в най-добрия си мач (видео)

Тимът на Локомотив София завърши наравно 2:2 срещу лидера в класирането на словенския шампионат Домжале в последната си контрола от лагера на отбора в Турция. Възпитаниците на Димитър Васев се представиха много добре в последния мач от подготовката си и на два пъти повеждаха в резултата срещу словенците, но и в двата случая грешки в защитата довеждаха до изравняване. Все пак играта на "железничарите" определено може да задоволява треньорския им щаб и феновете, след като тимът се представи на добро равнище срещу силен съперник.

Ливраменто откри резултата в 15-ата минута, след като далечен негов удар бе отклонен от противников защитник и изненада вратаря на Домжале Трилес, за да се забие топката под гредата му и да влети в мрежата. До края на първата част столичните "железничари" задържаха своя аванс, като добри намеси имаше техният вратар Божидар Митрев, който на два пъти спаси вратата си след удари на съперникови футболисти.

Само 13 минути след началото на втората част обаче Домжале изравни след автогол на Румен Трифонов. Левият бек на Локо се опита да изпревари противников нападател при едно прострелно центриране пред Митрев и успя, но заради засилката си прати топката в собствената си врата.

Все пак Локомотив продължаваше да доминира в игрови план и в 72-ата минута отново излезе напред в резултата. Даниел Генов получи добро подаване от центъра на терена и с прецизен удар изведе отново българския тим напред. Преднината на "железничарите" се запази до 88-ата минута на двубоя, когато отново грешка в отбраната им позволи на съперника да изравни.

Бранителя на Локо Хаджиев пробва да върне топката към своя вратар, но вместо това изведе резервата Блейдеа очи в очи с него и той го преодоля спокойно, за да прати топката в опразнената му врата за крайното 2:2.

Локо (Сф) - Домжале 2:2
1:0 Ливраменто (16)
1:1 Трифонов (59-авт.)
2:1 - Генов (72)
2:2 - Блейдеа (88)

Локо (Сф): Митрев, Тодоров, Бранеков, Траянов, Трифонов, Том, Генов, Ливраменто, Иванов, Шехуди, Романов

Домжале: 1. Антонин Трилес, 7. Руди Пожег, 8. Анце Йелар, 9. Джорин Джон, 16. Жан Кумер, 17. Матей Подлогар, 20. Жуниньо, 26. Саша Анеф, 27. Габер Добролович, 87. Бенджамин Морел, 92. Жига Куос

Резерви: 41. Видмар, 2. Скубич, 5. Зек, 11. Црнич, 21. Грвала, 31. Озболт, 32. Етерович, 44. Блейдеа, 88. Корун