Болтън спечели българското дерби с Фулъм

Отборът на Болтън спечели своеобразното българско дерби с Фулъм от 30-ия кръг в Чемпиъншип. Домакините на "Макрон Стейдиъм" се наложиха с 3:1 като направиха пълен обрат в мача, след като първи получиха гол в своята врата. Николай Бодуров изигра цял мач за "котиджърс", докато Симеон Славчев бе в групата на домакините, но не се появи в игра.

Шон Хътчинсън даде преднина на Фулъм в 21-ата минута, но Ейдур Гудйонсен изравни минута преди края на първото полувреме. През втората част пък Болтън заби още два гола чрез Саиди Янко в 80-ата и Адам льо Фондър в 89-ата минута и така стигна и до успеха в срещата.

С тази победа Болтън излезе на 13-ата позиция в класирането с 37 точки. Фулъм пък се намира на 18-ото място с 35 точки.