Ботев (Пд) приключи с хикс лагера в Анталия

Ботев (Пловдив) завърши 1:1 от Торпедо (Кутаиси) в третата си и последна контрола от лагера в Анталия. Ветеранът Иван Цветков отбеляза изравнителния гол за пловдивчани в 84-ата минута от дузпа. Преди това грузинците поведоха с гол на Зигвзивадзе в края на първото полувреме.

В предишните два мача в турския курорт "жълто-черните" паднаха с 1:3 от Гурник (Забже) и с 0:2 от Газ Метан (Румъния).

Още в 5-ата минута след разбъркване при ъглов удар Милен Гамаков овладя топката и стреля опасно, но Шекриладзе парира удара му. При ответната атака на грузинците се наложи Михаил Иванов да показва рефлекс и да избива топката след удар на противников нападател.

Постепенно "канарчетата" взеха инициативата и притиснаха съперника. В 14-ата минута Божидар Васев стреля силно от 15 метра, но вратарят на Торпедо хвана топката. В 27-ата минута Мариян Огнянов и Божидар Васев направиха двойно подаване през отбраната на съперника. Огнянов стреля, Шекриладзе изби топката, а при добавката от няколко метра Васев прати кълбото над вратата.

В 27-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на грузинците, след като Лазар Марин фаулира противников футболист. Вратарят Михаил Иванов отби удара от бялата точка на Чуквиладзе.

В 42-ата минута Иван Цветков излезе на удобна позиция, но си скъси ъгъла и Шекриладзе парира удара му. При последната атака през първото полувреме "канарчетата" допуснаха ниско центриране отдясно. Топката стигна до Зигвзивадзе, който отблизо откри резултата в полза на Торпедо.

В 54-ата минута Цветелин Чунчуков преодоля противников защитник, бе задържан с ръце в наказателното поле, но съдията прецени, че няма дузпа и вдигна жълт картон на нападателя на Ботев за симулация. Последва натиск на "жълто-черните", но Балтанов, Милев и Иршак проявиха демонстрираха неточен мерник пред вратата на съперника.

Натискът на Ботев през втората част даде резултат в 84-та минута, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка след центриране на Йордан Христов от дясно. Иван Цветков застана зад топката и стреля в левия ъгъл на вратата за 1:1. В следващата атака на "канарчетата" Чунчуков пропусна сам срещу вратаря.

В 86-ата минута Даниел Златков стреля опасно с глава, но топката излезе в аут.

Ботев (Пловдив) - Торпедо (Кутаиси) 1:1
голмайстори: 0:1 Зигвзивадзе 45, 1:1 Иван Цветков 84-дузпа

Ботев (Пловдив): Михаил Иванов, Йордан Христов, Роман Инез, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Божидар Васев, Иван Цветков, Цветелин Чунчуков (Юсеин, Филихов, Иршак, Н. Минев, Д. Златков)

Торпедо: Шекриладзе, Челидзе, Адамадзе, Мирдскулала, Чиквиладзе, Кебадзе, Киркитадзе, Бека, Зигвзивадзе, Сабандзе, Климиашвили